Представници НИДУ "Лобачевски" уручили награде победницима 4. НИС олимпијаде

ngtuПочасни гости овогодишње НИС олимпијаде, представници

Националног истраживачког Државног Унверзитета "Н. И. Лобачевски" из Нижњег Новгорода,уручили су у понедељак 30. маја, у просторијама Руског центра награде победницима  3. и 4. категоријe.

Почасни гости овогодишње НИС олимпијаде, представници Националног истраживачког Државног Унверзитета "Н. И. Лобачевски" из Нижњег Новгорода, уручили су у понедељак 30. маја, у просторијама Руског центра награде победницима  3. и 4. категоријe - гарантна писма, која ће нашим најуспешнијим такмичарима, уколико буду желели да наставе школовање у Русији, на Универзитету "Н И. Лобачевски", обезбедити добијање руске државне стипендије.

Национални истрживачки Државни универзитет "Н. И. Лобачевски" основан је 1916. године, а 1918 је добио статуа државног универзитета првог у Совјетској Русији. 1956. универзитет добија име великог руског научника математичара Н. И. Лобачевског, оснивача нееуклидовске геометрије.

006a   007

Данас је Универзитет "Лобачевски" светски призната образовна установа и један од најбољих руских универзитета класичног типа и највећих научних, иновационих и културних центара Русије, Члан Европске асоцијације универзитета (EUA) и тесно сарађује са Руском академијом наука и највећим високотехнолошким транснационалним фирмама као што су Гаспромњефт, Росатом, Сбербанк, Intel, Microsoft, Nvidia, Cisco Sistems и др.)

008  008a

Наши драги гости са Универзитета "Лобачевски" Ирина Абрамова, Кирил Баландин и Константин Кемајев уручили су награде родитељима победника 3 и 4 категорије 4. НИС олимпијаде.

008b   008bb

008   008c

Са студијским програмима у области биологије, хемије, математике, механике, информационих технологија, физике, радиофизике, електронике, нанотехнологија, економије финансија, менеџмента, трговине, међународних односа, политикологије, историје, односа с јавношћу, друштвених наука,филологије, филозофије и права можете се упознати ОВДЕ

Уз велику захвалност нашим почасним гостима, још једном честитамо победницима и надамо се да ће неко од њих имати ту част да настави своје школовање у једном од најлепших руских градова, граду побратиму Новог Сада, Нижњем Новгороду.