Међународни дечји фимски фестивал „Облаци“

oblaci 3

Међународни дечји фимски фестивал „Облаци“

Од 24. јуна до 2014. до 08. јула 2014.

у Новом Саду, у оквиру

Међународне летње школе руског језика

„В. Даљ“

одржаће се

Међународни дечји филмски фестивал

„Облаци“.

У оквиру фестивала одржаће се:

- пројекције дечјих филмова који учествују на филмском фестивалу;

- пројекције филмова из „Златног фонда“ - једног од најстаријих филмских студија за анимацију „Сојузмултфилма“;

- ретроспектива филмова редитеља анимираних филмова Аиде Зјабликове;

- креативне радионице о снимању, глуми и анимацији;

- церемонија проглашења победника.

1. јула 2014. у 15 сати биће свечано отварање филмског фестивала.

Програм свечаног отварања:

- пројекција филмова учесника фестивала;

- ретроспектива филмова и разговор са редитељем анимираних филмова Аидом Зјабликовом;

- креативна радионица о стварању анимираних ликова и снимању гласова тих ликова.

Школа теорије и праксе филмске уметности „Аниматик“

Међународна школа руског језика „В. Даљ“

Позивају све заинтересоване да узму учешће у Међународном дечјем филмском фестивалу

„ОБЛАЦИ“

Међународни дечји филмски фестивал „Облаци“ одржаће се од 24. јуна 2014. до 08. јула 2014. у Новом Саду у Србији, у оквиру Међународне школе руског језика „В. Даљ“.

Позивају се деца узраста од 6 до 10 и од 11 до 15 година да узму учешће на овом фестивалу.

Програм филмског фестивала обухвата: пројекције филмова чији су аутори деца из разних земаља, креативне радионице и наставу коју ће водити филмски ствараоци разних филмских жанрова и професија везаних за филмско стваралаштво.

У конкуреницији фестивала могу да учествују анимирани, документарни и играни филмови.

Оцењује се:

• идеја
  • драматургија
  • анимирани ликови
  • сценографија
  • звучни ефекти и музика која прати филм
  • глума
  • камера
  • монтажа

Услови:

• Филм и идеја за филм је ваша.
  • Автор филма је дете од 6 до 10 или од 11 до 15 година, помоћ одраслих није забрањена (одрасли могу помало да помогну).
  • Приложити попуњену пријаву учесника.
  • Дужина филма: од 10 секунди до 3 дана J
  • Филм треба поставити на јутјуб (www.youtube.com) или послати у прилогу мејла (ако фајл није превелики), филм такође може да се донесе и остави на портирници Гимназије „Јован Јовановић Змај“.
  • Пријава учесника и линк филма треба послати на адресу: Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели

Пријем филмова на конкурс је до 4. јула 2014.