Стручни семинар

veronika abramovaУ суботу, 23. новембра у Руском центру је одржано предавање и радионица за наставнике и професоре руског језика, на тему:

Употреба фолклорно-етнографског материјала

у настави руског језика.

Предавач: Вероника Игоревна Абрамова,

доктор филологије, аутор и коаутор 56 научних радова из области филологије и културологије, доцент на

Државном педагошком универзитету

Л. Н. Толстој у Тули.

Вероника Игоревна води практичну наставу фолклористике на факултету руске филологије и документологије.

Учесница је многих међународних школа и конференција о фолклористици и културној антропологији.

Активни је учесник Федералног пројекта под називом „Руски језик од 2011. до 2015. године".

Учествовала је у организацији и реализацији регионалног форума за младе предаваче руског језика, постдипломце и студенте русисте на тему „Подршка руском језику као основ за развој интеграционих процеса у Заједници независних држава (СНГ)“ и у организацији и реализацији низа научно-мотодичких пројеката посвећених проблемима у настави руског језика као страног.

А овако је све изгледало: